تابوت تان ای شهدا بوی عشق می دهد ؛ بوی فاطمه (س) ...

یا فاطمه (س) تو مادر رزمندگانی ...

عشق یعنی همنشینی گلوله با گلویی که تشنه است . ای ابدان آغشته به خون ، خوش آمدید . غریبانه مانده ایم در این دیار . پروانه ایم و ما هم عشق شمع داریم اما یارای سوختن مان نیست . ما بیشتر دل مان دارد می سوزد تا بال مان . کوتاه شده دست مان از دامن بهار . خوب است که گاه گاهی به دیار ما سر می زنید و روزمرگی ما را تشییع می کنید روی شانه های خود . عقل ظاهربین گمان می کند ؛ این ما هستیم که به مشایعت شهدا آمده ایم اما حقیقت این است که شهید را جز ثارالله مشایعت نمی کند . شانه های ما لیاقت تابوت شهدا را ندارد . مرده ماییم و آنکه به تشییع ما آمده ، در قهقهه مستانه اش عند ربهم یرزقون است . خوش آمدید ای شهدا . این شهر تا وقتی که قدمگاه شما بود ، بوی بهار می داد . شما که رفتید ، بهار هم از این دیار رفت و عشق هم و مردانگی هم و یک رنگی هم و خلوص هم . روزگاری شهر ما هم مجنون بود . ساده بود مثل تابوت شما . نگاه کنید ؛ بار گناه چه کرده با شهر ما . آسمانی که شما پاک و مطهر تحویل ما دادید ، این روزها پر از ذرات گرد و غبار گناه شده است . تابوت شما شقایقی خون رنگ است که آمده عطر کربلا را دوباره برگرداند به شهر ما . خوش آمدید . تمام راه های شهر ما را به آسمان مسدود کرده اند . در هیچ دانشگاهی وصیت نامه شما تدریس نمی شود .

دل مان تنگ شده برای “بسم رب الشهدا و الصدیقین” شما . برای مطلع وصیت نامه شما . مدت هاست که برای ما قاصدک نامه ای از جزیره نیاورده . مجنون شده ایم . نسبت مان با لیلی اما خلاصه شده در شناسنامه ها . اشک مستتر در چشم ماست و بغض مستقر گلوی ما . ای خوشا جنگ شما . سنگر خوب و قشنگی داشتید . نام پادگان تان دوکوهه بود . نام خط تان فکه و دست خط شما نستعلیق خون بود در کوران مجنون . ارتفاعات الله اکبر شما نه از مسجد ضرار که از مسجد جامع خرمشهر به گوش می رسید . فریاد بلال از گلوی کدام بسیجی ۱۶ ساله شنیده شد که همه تان به صف ایستادید برای نماز ؟ همت بود . باکری بود و متوسلیان عصایی به دست نداشت ؛ اگر نیک بنگری عصای دست همه بسیجی ها بود .

تابوت تان ای شهدا بوی عشق می دهد ؛ بوی فاطمه (س) ...

می خواهم بو کنم تابوت تو را ای شهید . شفاعت می کنی یا نه ؟!

ما جز پرچم تابوت شما جایی برای یادگاری نوشتن نداریم . چه بوی بهار می دهی پرستو . چه بوی شمع می دهی پروانه . چه زیباست تابوت تو . کدام فرشته مقرب از شهید زیباتر است ؟

من شهید را دوست دارم ...

من تابوت شهید را دوست دارم ...

من دلم آسمان می خواهد ...

این شهر دیگر برای من بلد امن نیست . مرا هم با خود ببرید ای پرنده تر ز مرغان هوایی . کجا می روید ؟ آخر چیست رسم معرفت ؟ آن سوی هستی قصه چیست ؟ من مجنون ام و لیلی من تمام دلم را با خود به سوی بهار می برد . بی دل چگونه زندگی کنم در این گناه آباد ؟...


زودتر از آنکه بیایید دلم هوایتان را کرده ...

 

سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح :

پیکر پاک 133 شهید گمنام در بیست و پنجم فرودین ماه جاری روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در 66 نقطه از کشور به خاک سپرده می شود .

 

 

ما گوشه نشینان غم فاطمه ایم ...

حسینی باشید

یا زهرا (س)


/ 1 نظر / 120 بازدید
zahra

سلام وبلاگ بسیار پرمحتوایی دارید اگه با تبادل لینک موافق بودید حتما بهم خبر بدید.باتشکر