باید شب انتخابات ایران را تحریم کرد !

برخی گزارش ها نشان دهنده آن است که فشار اسراییل بر دولت امریکا برای تشدید تحریم ها علیه ایران در آستانه انتخابات 24 خرداد (14 ژوئن) بسیار سنگین شده است.

برخی تحلیلگران در تهران استفاده پی در پی مقام های اسراییلی از ادبیات حمله یک جانبه علیه ایران را علامتی از آن می دانند که اسراییل مجددا می خواهد با تهدید حمله نظامی ، امریکا را وادار به تشدید تحریم ها علیه ایران کند .

طی روزهای گذشته تقریبا همه مقام های سطح بالای رژیم صهیونیستی از ادبیات جنگی علیه ایران استفاده کرده اند .

یووال اشتاینیتس ، وزیر امور استراتژیک و اطلاعاتی و امور بین الملل اسرائیل گفته است : «ایران روند دیپلماتیک برای متوقف کردن برنامه غنی سازی اورانیوم را ضایع می کند و دیگر زمان آن رسیده است که جامعه بین الملل برای ایران یک ضرب الاجل و یا یک جدول زمانی و حتی یک تهدید نظامی مقرر کند . ایران تقریبا در نیمه راه رسیدن به خط قرمزی  است که نتانیاهو آن را سپتامبر گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل در موضوع برنامه هسته ای ایران ترسیم کرد . رهگیری کردن یک برنامه هسته ای در مرحله غنی سازی اورانیوم آسان تر است از اینکه بمبی ساخته شود و بعد از آن تصمیم گرفته شود که حال باید چه کرد . ساخت یک بمب امکان دارد چندین ماه به طول انجامد اما این کار می تواند در اتاقی محقر و دربسته انجام گیرد که ردیابی و زیر نظر گرفتن آن بسیار دشوار است ایرانی ها سرانجام روزی غنی سازی را تکمیل خواهند کرد . آنها در حال حاضر در آستانه ساخت بمب قرار دارند . ما باید از اتفاقی که در مور کره شمالی افتاد پند بگیرم . نباید تصور کرد رژیم های متعصب اگر سلاح هسته ای هم داشته باشند ، رژیم هایی معقول هستند این تصوری غلط است ، اینگونه رژیم ها هرگز مورد اعتماد نیستند . ایرانی ها روند دیپلماتیک را ضایع می کنند تا به هدفشان نزدیک تر شوند آنها به جای پایان دادن به برنامه شان گام دیگری برمی دارند ، گاهی اوقات گامی کوچک و بعضی اوقات هم گامی بزرگ تر» .

موشه یاآلون ، وزیر دفاع (جنگ) جدید اسرائیل هم روز پنجشنبه 29 فروردین در سخنانی به مناسبت «روز استقلال» اسرائیل (روز نکبت) گفته است : «اسرائیل نباید مبارزه علیه ایران را رهبری کند این وظیفه آمریکا و غرب است . اسرائیل هدف نخست یک ایران هسته ای خواهد بود و باید خود را آماده هر احتمالی جهت دفاع از خود با ابزار و امکانات خود کند» .

 سپهبد بنی گانتز رئیس فعلی ستاد مشترک ارتش اسرائیل هم در مراسم روز استقلال در سخنانی گفت : «ما توانایی و استعداد برخورد با خطر ایران را داریم و من وارد جزییات عملیاتی این توانمندی نمی شوم . اگر سوال شود که آیا ارتش اسرائیل در صورتی که گزینه دیگری نداشته باشد ، استعداد حمله ای به تنهایی علیه تاسیسات هسته ای ایران را دارد یا نه ؟ پاسخ داد : «صراحتا اعلام می کنم بله» .

 تحلیلگران می گویند اگرچه بهانه ظاهری این اظهارات شکست مذاکرات آلماتی 2 است ، ولی در واقع صهیونیست ها انتخابات ایران را هدف گرفته اند . کنگره امریکا نیز در این زمینه با اسراییل همراه است .

رابرت مندز و مارک کرک دو سناتور امریکایی اخیرا پیشنهادی را مطرح کرده اند که تحریم های فعلی امریکا را علیه ایران شدیدتر می کند .

اسراییل و کنگره تصور می کنند آسیب پذیری ایران در آستانه انتخابات در مقابل تحریم ها بسیار بیشتر است از زمانی است که انتخابات به پایان رسیده و دولت جدید بر سر کار آمده باشد .

این در حالی است که ظاهرا دولت امریکا با تلاش برای تحریم آشکار ایران در این مقطع چندان موافق نیست ، اگرچه نمی توان با قاطعیت گفت قادر به مقاومت در مقابل فشار اسراییل و کنگره خواهد بود یا نه .

جان کری وزیر خارجه امریکا روز پنج شنبه 29 فروردین 1392 (18 آوریل 2013) در کمیته روابط خارجی سنا تاکید کرد که کنگره باید صبور باشد تا زمان انتخابات ایران فرا برسد ...

/ 1 نظر / 29 بازدید
rahilkarbala

اگر واقعا گانتز این حرف رو زده باشه، حماقت کرده. مشکل اینا از سواد کم و درک اندکشونه. اینا نمی دونم اگر ما رو محاصره اقتصادی کنن، فرزند رمضانیم و اگر محاصره نظامی کنن، فرزند محرمیم.